Göcek yat kiralama denince, Türkiye’nin eşsiz güzellikte koyları, mavi suları ve doğası akla gelmektedir. Göcek kiralık yat konusunda Türkiye’de başta gelen turizm mekanlarındandır.

Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesinde küçük bir kasabadır. Göcek, bölgede yat turizmine hizmet eden dört önemli marinaya ev sahipliği yapıyor. Kasabanın belirgin bir özelliği, büyük ve tenha bir koyda bulunan adalar ve koyları barındırması gerçeğidir. Konumu nedeniyle, doğal olarak yat turizmi için yüksek bir potansiyele sahiptir. Göcek, çok katlı binalara izin verilmeyen, Özel Koruma altında olan bir alan olduğu için, şehir merkezi ve çevresindeki iki katlı otel, motel, apart-otel ve pansiyonlar yatılı tesislerdir. Göcek, bir turizm merkezinde beklenen gerekli altyapıya, kapasiteye ve alanlara sahip olmakla birlikte, diğer turizm alanlarına kıyasla çok daha sakin ve sessiz bir yerleşim yeri olarak bilinir.

Göcek’e Ulaşım

Göcek, Dalaman – Fethiye karayolunda bulunmaktadır. 2006 yılına kadar Dalaman’dan Göcek’e ulaşmak için nispeten dar ve dolambaçlı bir yolda ilerlemek gerekiyordu. Haziran 2006’da tamamlanan 980 metre uzunluğundaki Göcek araç tüneli, şehrin erişilebilirliğini önemli ölçüde artırdı. Araç tüneli, yap-işlet-devret modelinin ilk örneğidir ve ücretli hizmetler sunmaktadır.

Bölgenin Popüler Yatları

Tüm Kiralık Yatlar